Safran

Oğluşum Mertle İpadde oynadığımız bi oyun var... İki kişi de oynanabiliyor, "Diner Dash Grilling Green" diye, duymuşsunuzdur... Oyunda gelen müşteriye çorbalar mı hazırlamıyoruz, tavuklar mı kızartmıyoruz daha neler... Haa bir de suşi hazırlıyoruz, daha doğrusu "şuşi" :)) çünkü oğluşum ona öyle diyor :))
.
Geçen gün Yemekteyiz'i izlerken Mertoşumla, Özgür şef bi çırpıda çeşit çeşit suşi hazırladı konuklarına, bizde aynen tekniği kaptık tabi o esnada :)) sofraya getirince Elif Korkmazel yosun yerine pazı ile de yapıyorum diyince bizde tam ampuller yandı o an... Ne yalan söyliyim yosun mosun bana ters sevmem yemem ama pazı diyice hele Mert'e bu şekilde balık yedirebileceğimi düşününce denemek cazip geldi... :)) E haliyle başlık "suşi" değil "şuşi" çünkü neticede orijinal suşi tarifi değil, ev yapımı ve bi hayli başkalaşım geçirmiş bir tarif çıktı ortaya... Denemek ve yaparken eğlenmek isterseniz tarifi burada... :))
.
Hepinize sevgiler, fırsat buldukça Eloş bebeğimden -ki kendisi henüz 4 aylık olur- güzel şeyler ekleyeceğim blogumuza dostlar söz :))) Haftanızın geri kalanı güzel geçsin...
.
Safran
Etiketler: , , | edit post
Tepkiler: 
0 Responses